Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w book_prev() (linia 775 z /home/famatech/domains/informatyka.slask.pl/public_html/modules/book/book.module).

Elektroniczna dokumentacja medyczna

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia 1 sierpnia 2014 roku dokumentacja medyczna będzie mogła być prowadzona tylko w wersji elektronicznej. Wymóg wprowadzenia zmian wywiera na świadczeniodawcach konieczność przygotowania stanowisk komputerowych w każdym gabinecie medycznym. Podczas wizyty pacjenta wszystkie dane będą wprowadzane bezpośrednio do komputera.

Oczywistym problemem wynikającym z tych zmian jest konieczność nakładów finansowych na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania medycznego. Dodatkowym problemem może być zmiana przyzwyczajeń, a dla niektórych dopiero nauczenie się posługiwania się sprzętem komputerowym. Takie problemy mogą wystąpić zwłaszcza w małych placówkach medycznych w gminach wiejskich.

Niewątpliwych zysków z korzystania z formy elektronicznej można wyliczyć wiele. Łatwość i szybkość udostępniania dokumentacji na zewnątrz, a co za tym idzie oszczędność kosztów przy kopiowaniu dokumentów. Także zmniejszy się powierzchnia przechowywania dokumentów, papierową dokumentację będzie można zlikwidować. Składowanie danych w komputerze pozwala także na proste dokonywanie analiz i statystyk medycznych.

Wszystkich świadczeniodawców zapraszamy do korzystania z bezpłatnych konsultacji z naszą firmą.